Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε Διαδικτυακή εκδήλωση της Περιφέρειας Κρήτης με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας, την Δευτέρα 8 Μαρτίου. Την εκδήλωση με κεντρικό σύνθημα «Γυναίκες στην Πρώτη γραμμή – Δυνατές Μαζί» συντόνισε η Εντεταλμένη Σύμβουλος Εθελοντισμού και Διασύνδεσης με Φορείς και Οργανώσεις της Περιφέρειας Κρήτης, Γεωργία Μηλάκη.
Στην εκδήλωση συμμετείχαν γυναίκες από όλο το φάσμα της πολιτικής και κοινωνικής ζωής. Ανάμεσα τους, η Καθηγήτρια Αιματολογίας και Διευθύντρια της Αιματολογικής Κλινικής ΠΑΓΝΗ και της ΔηΤΟΒ Κρήτης, Ελένη Παπαδάκη.
Δείτε το κοινό δελτίο τύπου με την Περιφέρεια Κρήτης και τα δεδομένα που ανέδειξε η Καθηγήτρια Αιματολογίας
![](https://honos.admin.uoc.gr/WPDOK/wp-content/uploads/2021/11/afisa.png)